Misja Istambuł zakończona – 3353 km autostopem, 28 samochodów, 18 dni, 0,5kg różnych monet w portfelu

PODSUMOWANIE

Misja Istambuł zakończona – 3353 km autostopem, 28 samochodów, 18 dni, 0,5kg różnych monet w portfelu

Masa doświadczeń, zdjęć, nowych znajomości. Cudowne momenty, kłótnie i chwile zwątpienia. I ogromny niedosyt. Na pewno 18 dni to o jakieś dwa tygodnie za mało na taką podróż. Gdybyśmy mieli więcej czasu to zdążylibyśmy wstąpić do Wiednia , zostalibyśmy dłużej w Belgradzie i przede wszystkim nie bylibyśmy tak zmęczeni. Niestety życie nas goniło, a koniecznie chcieliśmy do tego Istambułu dotrzeć.
Co do autostopu to absolutnie się nie zniechęciliśmy i dalej chcemy tak podróżować (chociaż Adam coraz częściej coś marudzi o busiku). Jest to czasem frustrujące, często bardzo męczące, ale  uczy spokoju, pozwala się wyluzować, zrozumieć, ze tak naprawdę nie mamy na to za bardzo wpływu – możemy zostać zabrani za 5 minut albo za 2 godziny, a nerwy niczego tu nie przyspieszą. Może trochę niepotrzebnie umówiliśmy tyle couchsurfingów, co nam narzucało tempo podróży i nas ograniczało. Z drugiej strony gdyby nie couchsurfing to nie byłoby tak fajnie..
Co do finansów to nie było tak źle (jakieś 1000 zł na osobę + 180 za samolot), szczególnie że nie wydaliśmy ani grosza na noclegi i transport (poza komunikacją miejską – na to akurat wydaliśmy najwięcej i samolotem z Burgas do Pragi). Na południu można dość tanio zjeść w róznych knajpkach, także żywiliśmy się głównie tak. Do tego czasem gotowaliśmy u naszych hostów. Stosunkowo mocno obciążyły nas zakupy na stacjach benzynowych – pewnie można by tego uniknąć ale: nikomu się nie chce tachać plecaka pełnego wody i żarcia przez 5km wzdłuż drogi (a czasem trzeba się tak przejść żeby w ogóle zacząć łapać), pobyt w Istambule, bilety do różnych zabytków itp.

Oczywiście to wszystko by się nie udało bez dobrych ludzi, których spotkaliśmy na swojej drodze – wszystkich kierowców, którzy nas podwieźli i nam pomogli, no i oczywiście naszych couchsurfingowych hostów 🙂 Jesteśmy bardzo wdzięczni!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Istambuł 2011 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Misja Istambuł zakończona – 3353 km autostopem, 28 samochodów, 18 dni, 0,5kg różnych monet w portfelu

  1. Mieczysław Skalar pisze:

    Fakt, 18 dni to mało, jak na taką podróż, nie mówiąc już o 14 dniach. Gdybyś tak uważała, Agato, kiedyśmy się zakładali, nie musiałabyś teraz SPŁACAĆ SWOJEGO DŁUGU!!! Ja pewnie mógłbym jeszcze poczekać… ale nie sądzę, żeby tych kilku ‚ekspertów od ściągania należności’, których zatrudniliśmy, było tak cierpliwych. Radzę się pospieszyć i nie zapomnieć o odsetkach, nie wiem jak długo jeszcze będą siedzieć bezczynnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s